Artikkel Eesti Ekspressi vahel olevas Catwalk-is (06.12.2017)

Rööprähkleja elupäästja

Kiire elutempo paneb meid üha enam valmistoidu järele haarama. Kui esmapilgul vaatab ahvatlevast pakendist vastu korralik kõhutäis, on tegelikkus märksa trööstitum. Toitainevaeste poolfabrikaatide probleemiks pole mitte ainult suur soola, suhkru ning rafineeritud toitainete sisaldus, vaid ka rohked keemilised ühendid, millega toit pikema säilivuse ning parema lõhna ja värvi nimel on üle puistatud.

Selline mugavus tuleb aga sööja tervise arvelt, mõjudes pikapeale laastavalt nii kehakaalule kui ka vaimule. Samale järeldusele jõudis ka Marge Riks. Olles isegi ligi 16 aastat kiire elutempo tõttu peamiselt vaid poolfabrikaatidest toitunud, sündis üks hetk otsus elus kannapööre teha. Nii loobuski Marge poelettidelt soetatud valmistoidust, et see märksa toitainerikkama ning tervislikuma menüü vastu välja vahetada. Tulemuseks tuntavalt parem enesetunne ning nüüdseks juba ligi 20 kilogrammi võrra kahenenud kehakaal.

Inspireerituna nendest muutustest, tekkis mõte ka teisi rööprähklejaid aidata. Nii sündiski Fitfoods, mis pakub lisas kvaliteetsele valmistoidule ka toitumisnõustaja ja personaaltreeneri tuge. Kui kokkamine on pliidi ääres toimetamist jumaldava Marge õlul, siis nõustamine tema hea sõbra Ketlin Kuuskne kanda.

Kui kaupluse müügilettidelt pärit, enamasti gaasikeskkonda pakendatud valmistoit sisaldab rohkelt säilitusaineid, siis Fitfoods on läinud sootuks teist teed – maitsev ja kvaliteetne toit on tehtud vaid värskest toorainest ning ei sisalda kunstlikke E- ega säilitusaineid. Kiirelt jahutatud road on hermeetiliselt pakendatud ja säilivad külmikus 5 päeva. Kui söögid mitmeks päevaks ette tellida, tasub tellimuse vormistamisel linnuke vastava nädalapäeva juurde märkida, et õigel päeval ilma suurema vaevata õige roog külmkapist välja võtta.

Tooraine tuleb otse talunikelt, aeg-ajalt ka kohalikust kaubandusest. Inspiratsiooni ammutatakse nii klientidelt kui ka Marge enda kogutud maitseelamustest. Menüü on mitmekülgne, vahelduv ning vastavalt tujule ja eelistustele erinevatest hõrgutistest lihtsalt kokku kombineeritav. Mõeldud on kõigile – kõhu saavad head ja paremat täis liha- ja kalasõbrad, samuti taimetoitlased. Tõelisteks hittideks on näiteks kõrvitsapüreesupp, mis toob päikese ka kõige trööstitumal talvepäeval välja, samuti suus sulav lõhekroket. Ning kui vähegi võimalik, ollakse klientidele valmis spetsiaalselt neile sobivat erimenüüd pakkuma.

Kui ostu maksumus on vähemalt 30 eurot, tuuakse kaup Tallinnas ja selle lähiümbruses tasuta kätte. Lisaks on veel mitmeid teisigi kohale toimetamise viise, millega saab täpsemalt tutvuda Fitfoodsi kodulehel.

Tervislik eluviis ei ole küll keeruline, kuid aeg-ajalt tuleb ikka ette, et vajame abi, et end õigel kursil hoida. Fitfoods on lahkesti valmis seda abi ka pakkuma.

Täpsem info: https://fitfoods.ee/